فاصله دیگر بهانه ای برای به دست آوردن همزمان درمان های موثر و مقرون به صرفه نیست. ما در این مقاله تمام تلاش خود را می کنیم تا به تجربه ای بدون دردسر در هنگام سفر به کشوری که بریس های دندانی با قیمت های بی نظیر انجام می شود، دست یابیم.

 

ارتودنسی چیست؟

اگر از دندانهای نامرتب و گزش نادرست رنج می برید، کاری را که این روزها افراد باهوش انجام می دهند انجام دهید و دندانهای خود را با استفاده از وسایل ارتودنسی و بریس ها مرتب کنید. با هزینه بالای بریس های دندانی، ممکن است منطقی باشد که به کشور دیگری سفر کنید تا بتوانید دندان های خود را به درستی صاف کنید.

ایران با توجه به تعداد زیاد دندانپزشکان باتجربه، جدیدترین قابلیت ها، امکانات و قیمت های جذاب، مکانی ایده آل برای مراجعه به مراکز درمانی دندانپزشکی به خصوص ارتودنسی است. بنابراین در اینجا ما تمام مواردی را که باید در مورد تهیه بریس دندان در ایران بدانید به شما نشان می دهیم . این شامل نحوه ادامه کار ، دلایل انتخاب این کشور، مزایا، هزینه ها، دوره نقاهت و همه موارد مرتبط با این کشور است.

ارتودنسی پنهان

بریس چیست؟

ارتودنسی تخصصی در دندانپزشکی است که به وضعیت نامناسب دندان ها و فک ها می پردازد. ارتودنسی که به آن ارتودنسی دندان – صورت نیز گفته می شود. امروزه با استفاده از ابزاری به نام بریس یا حلقه های ارتودنسی میتوان دندانهای کج و نامرتب را صاف کرد و دندانهای کج را به موقعیت خود برگرداند.

درمان ارتودنسی موثرترین راه حل در اصلاح گزش غیر طبیعی است. به همین دلیل است که نه تنها یک روش زیبایی برای بهبود ظاهر است بلکه برای جلوگیری از بیماری های دهان و دندان نیز یک درمان دندانپزشکی است.

 

چرا بریس را انتخاب میکنم؟

اگرچه داشتن دندان های سالم برای بسیاری مهم است، اما همه توانایی تهیه بریس برای داشتن دندان صاف و سالم را ندارند. در این حالت، گردشگری دندانپزشکی به تمام موانع پایان می دهد و به افراد اجازه می دهد آنچه را که می خواهند در عمل های دندانپزشکی انجام دهند و حتی تجربه سفر استثنایی به کشورهای دیگر را نیز داشته باشند.

ایده سفر به ایران در نگاه اول خیلی جذاب به نظر نمی رسد، اما وقتی همه نکات مثبت را در نظر بگیرید، می فهمید که با سفر به این کشور چقدر لذت خواهید برد، بنابراین بیایید این نکات مثبت را برای شما لیست کنیم.

اولاً، سفر به ایران نه تنها در هزینه های شما صرفه جویی می کند، بلکه به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل می شود. تنها کاری که باید انجام دهید دیدن برخی از تصاویر این کشور و خواندن برخی از تجربیات بیماران در ایران است .

ثانیا، اگر تجربه زیادی از دندانپزشکان ایرانی ندارید، این کشور از سایر مقاصد ارائه دهنده خدمات درمانی دندانپزشکی پیشی نمی گرفت. دندانپزشکان ایرانی – به ویژه کسانی که متخصص ارتودنسی هستند – از بهترین دانشگاه ها و بیمارستان های جهان در رشته ارتودنسی فارغ التحصیل شده اند. آنها همچنین دارای چندین سال تجربه و سوابق طلایی از درمان های موفق هستند.

سوم ، کلینیک های دندانپزشکی تمیز و عالی در ایران هیچ تفاوتی با بهترین کلینیک های دندانپزشکی در کشورهای پیشرفته ندارند. شما به راحتی می توانید متخصص ارتودنسی با صلاحیت در کلینیک های مختلف دندانپزشکی در ایران، به ویژه در شهرهای بزرگ مانند تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز و جزیره کیش کار کنید.

 

چه زمانی نیاز به بریس دندان وجود دارد؟

اگر یکی از موارد زیر در مورد در شما وجود داشته باشد باید بریس های دندانی داشته باشید:

  • اگر دندان های شما در وضعیت خوبی قرار نگرفته اند یا در هم جمع شده یا کج شده اند. در این حالت باید بریس های دندانی را بر روی دندانهای خود انجام دهید، در غیر این صورت دندان های شما در معرض پوسیدگی قرار می گیرند زیرا تمیز کردن صحیح آنها با مسواک امکان پذیر نیست. این وضعیت همچنین خطر ابتلا به درد سر، گردن، شانه و کمر را به دلیل فشار بیش از حد بر عضلات جونده افزایش می دهد.
  • اگر گزش نادرست یا بدی دارید. این امر زمانی اتفاق می افتد که دندان های فوقانی نسبت به دندان های پایین خیلی جلوتر باشند (یک بایت پیشرفته) یا اگر دندان های پایین خیلی بالاتر از دندان های فوقانی باشند (جمع شده)، یا اگر هنگام گاز گرفتن (باز بایت) بین دندان های بالا و پایین فاصله وجود داشته باشد یا یکی باشد دندانهای بالایی دقیقاً در جلوی دندانهای پایین قرار ندارند (کراس بایت).
  • اگر دندان های نامرتب شما باعث مشکل در تنفس یا صحبت کردن شما می شوند زیرا از نزدیک شدن لبها به یکدیگر جلوگیری می کنند.
  • اگر دندان های کج شده شما بر لبخند و ظاهر شما تأثیر منفی می گذارد و به شما احساس اعتماد به نفس پایین می دهد.
  • اگر بین دندانهای شما فاصله ناخواسته ای وجود داشته باشد.

ارتودنسی پنهان

بریس های دندانی چگونه انجام می شود؟

مراحل نصب ارتودنسی پنهان سه مرحله است که عبارتند از معاینه دهان و دندان، حلقه های ارتودنسی و معاینات ماهانه.

شما می توانید اولین مرحله از برنامه بریس دندان را در کشور خود انجام دهید. در جایی که به دندانپزشکی مراجعه می کنید که شما را از نظر بالینی معاینه می کند و مدلی از گچ دندانهای شما می سازد و از شما می خواهد عکس دندان های خود را با اشعه ایکس تهیه کنید و تصویر دندانی تهیه کنید.

پس از انجام این معاینات اولیه ، متخصص ارتودنسی در ایران دوره درمان و نوع دستگاه ارتودنسی پنهان را برای استفاده تعیین می کند. پس از آن ، متخصص ارتودنسی دستگاه ارتودنسی مناسب را در دهان شما قرار می دهد و آن را در جای خود ثابت می کند.

سپس به بررسی های منظم نیاز دارید تا دندانپزشک بتواند پیشرفت شما را بررسی کند. هنگامی که دندانپزشک تصمیم می گیرد که نتیجه راضی کننده باشد، درمان به پایان می رسد و دستگاه های ارتودنسی برداشته می شوند.

 

 

بیشتر بخوانید :